Menu
2024 23. januar kl. 14:32
Så er kampprogrammet klar til året Nr. Lyn Cup 2024 En spændende dage i vente - kom forbi Carl Nielsen hallen og se masser af god indefodbold i weekenden 26-28 januar

Klubnyheder

  • 2024
    Så er kampprogrammet klar til året Nr. Lyn Cup 2024
  • 2023
    Kom til Nr. Lyn. Cup og få masser af fodbold, præmier og stemning!
  • 2022
    Første dag med FodBold og Bevægelse
  • 2022
    Nyt koncept og nye tider for U7
Kommende kampe
Juni 2024
18.
tirsdag
18.30
OKS
livescore
-
Kvinder
Senior
Kvinde S3 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 1
OKSON-Park
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
OKSON-Park
18.
tirsdag
18.45
Aarup BK
HHT
Herrer
Senior
Herre S4.2 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 5
Scankab Arena i Aarup
Allested-Vejle/Nr. Lyndelse/Søby FC
Scankab Arena i Aarup
19.
onsdag
18.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Kvinder
U14
U14 Pige (2010) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 1
Carl Nielsen Hallen
Fortuna Oure
Carl Nielsen Hallen
20.
torsdag
18.30
Allested-Vejle/Nr. Lyndelse/Søby FC
-
Herrer
Senior
Herre S4.2 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 5
Allested Stadion
SSV Højfyn
Allested Stadion
21.
fredag
18.45
Allested-Vejle/Nr. Lyndelse/Søby FC
-
Herrer
Senior
Herre S2-kval - Forår 2024 • Pulje 2
Allested Stadion
Thurø BK af 1920
Allested Stadion
22.
lørdag
09.39
Vindinge BK (3)
-
Herrer
U6
U6 mix (18) 3-Bold festival i SFB den 22 juni • U6 mix - Bane 4 - Mødetid kl. 09.00
SfB Ryttervej
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
SfB Ryttervej
22.
lørdag
09.48
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Herrer
U5
U5 mix (19) 3-Bold festival i SFB den 22 juni • U5 Mix - Bane 1 - Mødetid kl. 9.00
SfB Ryttervej
KFUM.s BK
SfB Ryttervej
22.
lørdag
10.06
OB (2)
-
Herrer
U5
U5 mix (19) 3-Bold festival i SFB den 22 juni • U5 Mix - Bane 1 - Mødetid kl. 9.00
SfB Ryttervej
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
SfB Ryttervej
22.
lørdag
10.15
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Herrer
U6
U6 mix (18) 3-Bold festival i SFB den 22 juni • U6 mix - Bane 4 - Mødetid kl. 09.00
SfB Ryttervej
Aarslev BK (1)
SfB Ryttervej
22.
lørdag
10.24
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Herrer
U5
U5 mix (19) 3-Bold festival i SFB den 22 juni • U5 Mix - Bane 1 - Mødetid kl. 9.00
SfB Ryttervej
MG & BK (1)
SfB Ryttervej
22.
lørdag
10.42
SfB (1)
-
Herrer
U6
U6 mix (18) 3-Bold festival i SFB den 22 juni • U6 mix - Bane 4 - Mødetid kl. 09.00
SfB Ryttervej
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
SfB Ryttervej
22.
lørdag
11.09
B1913
-
Herrer
U5
U5 mix (19) 3-Bold festival i SFB den 22 juni • U5 Mix - Bane 1 - Mødetid kl. 9.00
SfB Ryttervej
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
SfB Ryttervej
22.
lørdag
11.27
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Herrer
U6
U6 mix (18) 3-Bold festival i SFB den 22 juni • U6 mix - Bane 4 - Mødetid kl. 09.00
SfB Ryttervej
S.K.F.I.F.
SfB Ryttervej
22.
lørdag
13.00
OKS (2)
-
Kvinder
U15
U15 Pige (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 1
OKSON-Park
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
OKSON-Park
22.
lørdag
14.15
ØB
-
Herrer
U7
U7 dr. (17) 3-Bold festival i SFB den 22 juni • U7 drenge - Bane 8 - Mødetid kl. 13.45
SfB Ryttervej
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
SfB Ryttervej
22.
lørdag
14.42
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Herrer
U7
U7 dr. (17) 3-Bold festival i SFB den 22 juni • U7 drenge - Bane 8 - Mødetid kl. 13.45
SfB Ryttervej
SUB Ullerslev
SfB Ryttervej
22.
lørdag
15.09
B1913
-
Herrer
U7
U7 dr. (17) 3-Bold festival i SFB den 22 juni • U7 drenge - Bane 8 - Mødetid kl. 13.45
SfB Ryttervej
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
SfB Ryttervej
22.
lørdag
15.36
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Herrer
U7
U7 dr. (17) 3-Bold festival i SFB den 22 juni • U7 drenge - Bane 8 - Mødetid kl. 13.45
SfB Ryttervej
FC Østfyn
SfB Ryttervej
23.
søndag
11.30
Otterup Bold- og Idrætsklub
2
UHT
Kvinder
U14
U14 Pige (2010) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 1
Intersport Arena Otterup
Bane 2B
Dommeromk.: 9 - dommer
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
3
Intersport Arena Otterup
Bane 2B
Dommeromk. 9 - dommer
23.
søndag
13.00
F16
-
Kvinder
Senior
Kvinde Albaniserien - Forår 2024 • Pulje 1
Stenstrup Sportsplads
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Stenstrup Sportsplads
23.
søndag
15.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Herrer
U17
U17 Drenge (2007) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 1
Carl Nielsen Hallen
MG&BK/Nr. Aaby IK/Erritsø GIF
Carl Nielsen Hallen
Luk